Çöp Evler İçin 5 Harika Dekorasyon Tavsiyesi

Çöp Evler İçin 5 Harika Dekorasyon Tavsiyesi

Son zamanlarda sayısı hızla artan çöp evler, birçoğumuz için vazgeçilmez bir tutku haline gelmiş durumda. Aldığı eşyaları atmaya bir türlü kıyamayan, biriktirme takıntısına, farklı obsesyon, fobi ya da patolojilere sahip olan çöp ev tutkunları için özel olarak hazırladığımız dekorasyon ipuçlarımızı paylaşıyoruz. Küçük dokunuşlarla evinizi bambaşka bir kimliğe büründürebilirsiniz.

 

 

1) Dış cephe: Teneke kutular, trafik levhaları, araba lastiği, kuş kafesi gibi biriktirdiğiniz birbirinden ilginç ve farklı objeleri birçok yerden kolayca temin edebileceğiniz bir iple balkonunuza asarak, evinize modern bir enstelasyon görüntüsü vermek mümkün. Özellikle eski model 45’lik taş plaklar, evinize retro bir görünüm kazandıracaktır.

Çöp ev dekorasyonu

 

2) Salon: Bir evin en çok zaman geçirilen yerlerinden biri de salonudur. Biriktirdiğiniz içi çöp ve eski gazete dolu naylon poşetlerinizi cam bir dolaba tıkıştırarak üzerini turşu tenekesi ve farklı ebattaki şişelerle süsleyebilirsiniz. Salon pencerenizin camsız ya da kırık camlı hali, salonunuzu daha havadar bir hale getireceği gibi, gün ışığından da maksimum şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır. Salon zeminine doldurduğunuz içi tıka basa dolu poşetlerinizi birbirine iple bağlayıp son derece konforlu bir dinlenme veya okuma köşesi yapabilirsiniz.

çöp ev

 

3) Mutfak: Evinizde en keyifli vakit geçirdiğiniz yerlerden biri de tabii ki mutfağınız. Küçüklü büyüklü dizdiğiniz plastik yoğurt kovalarının, boş konserve kutularının, zeytinyağı tenekelerinin içinde yetiştireceğiniz maydanoz, nane, dereotu gibi bitkileri dilerseniz yemeğinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca farklı renklerdeki eski deterjan, çamaşır suyu şişesi gibi plastik şişeleri raflara dizip, altlarına koyduğunuz sararmış gazete kâğıtlarıyla mutfağınıza nostaljik bir görünüm kazandırmanız mümkün. Tavanınıza asacağınız çaput, toz bezi, süpürge, faraş gibi nesnelere, mutfakta ihtiyacınız olduğu zaman kolayca erişebilirsiniz.

Çöp ev

 

4) Bahçe: Yıllarca el değmediği için son derece doğal bir görünüm kazanmış olan bahçenizi, fotoğrafta görüldüğü gibi minik dokunuşlarla son derece yaratıcı bir bahçeye çevirebilirsiniz. İçine çaput, ambalaj veya eski kıyafetlerinizi doldurduğunuz boş teneke kutuları yan yana dizerek sevimli bir masa yapabilir, dilediğinizi sandalye olarak kullanabilirsiniz.

Çöp ev

 

5) Koridorlar: Yıllardır atmaya bir türlü kıyamadığınız kâğıt, karton koli gibi malzemeleri duvar diplerine dilediğinizce dizerek, evinize kreatif bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Çöp ev dekorasyonu

Kirpi Güncel

Bu haberler de ilginizi çekebilir