Elma Kansere Zemin Hazırlıyor

Elma Kansere Zemin Hazırlıyor

Faydalı ve sağlıklı olduğunu düşündüğümüz bazı meyvelerin aslında aşırı tüketildiğinde hiç de masum olmadığı gerçeği uzmanları olduğu kadar biz tüketicileri de şaşırtıyor.

En son yapılan bilimsel araştırma New York Üniversitesinden geldi.Prof.Dr.Bruce Davington liderliğinde yürütülen projede fareler üzerinde yapılan 2 yıllık çalışmada elma püresiyle beslenen farelerin peynirle beslenen farelere göre kansere yakalanma oranlarının 2 kat fazla olduğu görüldü. Elmada bulunan estiseptinin ve lenovidlerin kansere neden olduğu bildirildi. Estiseptin maddesinin lenovidlerle birleşerek kurdukları bağ neticesinde kanser hücrelerini çoğalttıkları görüldü.

Özellikle lenovidlerin burada tetikleyici rolünü gören Prof.Dr.Bruce Davington muhabir arkadaşımız Banu Tokgöz’e verdiği röportajda şunları belirtti: “Evet bu bilimsel gerçeği ve elmanın zararlı olduğunu kabul etmeliyiz. Doğru bildiğimiz yanlışlar var. Elma da bunlardan biri oldu ne yazık ki. Elmanın faydalı olduğu bilgisiyle büyüyen bizim gibilerin çocuklukları elma yiyerek geçti. Banu Hanım ayıptır söylemesi ben günde 2 kilo elma yerdim. Bu sonuç benim gibi elma sevenleri hayal kırıklığına uğratmış olabilir ama bu çalışmayı yaptık maalesef. Bazen gece yatarken düşünüyorum da keşke bu çalışmayı yapmasaydık.Üzgünüm ama sonuç ortada.”

Prof.Dr.Davingron “Peki en azından haftada 1 tane elma yemenin bir sakıncası olabilir mi” sorusunu ise: “Banu Hanım uzatmayın. Zararlı işte. Lenovidler ve estiseptin maddelerini elmadan ayırmamız gerekecek bu durumda. Bu ayırma işlemi ise elmanın maliyetlerini yükseltecektir. Zaten kutsal kitaplarda da Ademle Havva’nın neden cezalandırıldığı alegorik olarak anlatılır. Bu anlamda kutsal kitapların yeniden ve bilimsel yöntemlerle incelenmesi gerekir ki bundan 1400 yıl önce elma yemememiz gerektiği bize anlatılmış.”diyerek cevapladı

Kirpi Sağlık

Bu haberler de ilginizi çekebilir