Erdogan: David Stern FETÖ’cü olmasa Kanter ödül kazanmazdı

Erdogan: David Stern FETÖ’cü olmasa Kanter ödül kazanmazdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun olağan genel kurulu sırasında, Enes Kanter’in katıldığı 2011 NBA Draft’ı hakkında ses getirici açıklamalarda bulundu. Erdoğan, dönemin NBA başkanı David Stern’in FETO ile yakın ilişki içerisinde olduğunu belirtti.

NBA Draftında 3. sırada seçilen Enes Kanter, NBA tarihinin en erken ve ikinci sırada seçilen Avrupalı basketbolcusu ünvanını almıştı. Erken seçilmenin verdiği prestijle tüm dikkatleri üzerine çeken Enes, NBA’deki ilk yıllarında gösterdiği performansla hayal kırıklığı yaratmış, fakat sonraki yıllarda gösterdiği üstün performansla Amerikan basketbolseverlerin hayranlığını kazanmıştı.

ENES NASIL YILIN SPORCUSU SEÇİLİR, YETENEK YOK AHLAK DESEN HİÇ YOK

Önceki gün TBF Genel Kurulunda konuşan Erdoğan açıklamasından bazı satır başları:

“Bakıyorum Enes’i 2011 yılında NBA basketbol seçmelerinde, 3. sıradan seçmişler. Enes’in oyununu yıllardır izliyorum. Fakat bu adam sıralamada nasıl bu kadar değerli bir pozisyonda seçilir bir türlü aklım almıyor? Yetenek desen yok, ahlak desen hiç yok. Vatan haini bir sporcu. Gerçi onun vatan hainliği, basketbol oynadığı ülkedeki birilerinin çok hoşuna gidiyor.”

“Benim aziz milletim ne anlatmak istediğimi size örnekler vererek izah edeyim. Bakın 2011 yılında, hangi büyük basketbolcular Enes’ten sonra seçilmeye hak kazanmış size anlatayım. Attığı üçlüklerle tüm dünyada, ‘Yenikapı Ruhu’ gibi coşku yaratan Klay Thompson 11. sıradan seçilmiş. Şu anda NBA’in en değerli oyuncularından olan, gerek fundementalıyla, gerek disipliniyle, takdir toplayan; hem hucumda, hem de savunmada istikrar abidesi olan Kawhi Leonard, 15. sıradan seçilmiş. Bizim Enes ise 3. sıradan seçilmiş. Şimdi gülmemek elde değil. Bir iş çeviriyorsunuz anladık da bu kadar da belli etmeyin.”

DAVID STERN FETÖ İLE ARANDAKİ İLİŞKİYİ AÇIKLA

“Yahu David Stern sen bizimle dalga mi geçiyorsun? Biz liginizin o şaşalı görüntüsünün altında ne tür oyunlar çevirildiğini çok iyi biliyoruz. Bugün yıllarca NBA’de basket oynamış, TBF’nin yeni başkanı olan Hidayet Türkoğlu kardeşimizi kutlamak için buradayız. Öyle boşa atıp tutmuyorum yani; birincil kaynaklardan neler olup bittiğini bizzat Hidayet’in kendisinden öğreniyorum. David Stern FETO’yla arandaki ilişkiyi açıkla, yoksa biz kanıtlamayı çok iyi biliriz.”

“Bir çift lafim da Enes Kanter’i secen UTAH JAZZ takımına olacak. Gezi Eylemleri sırasında devlete karşı tutum alan, capulcu Mehmet Okur’u, yıllarca takımlarında tutmalarıyla, üstüne Enes Kanter’i hak etmediği şekilde 3. sırada seçmeleriyle renklerini iyice belli ettiler. Ey UTAH (okunusu:YUTAH), haberiniz olsun biz Türk halkı olarak bu oyunları YUTMAYAH. “

Bu haberler de ilginizi çekebilir