Ofis hayatında en sık karşılaşacağınız 7 ofis insanı

Ofis hayatında en sık karşılaşacağınız 7 ofis insanı

1) Patronun her yaptığı espriye gülenler:

Bir işe başlamadan önce öğrenmeniz gereken altın kural, patronun yaptığı her esprinin komik olduğudur. Bu gerçeği benimsemiş insanlar iş hayatından her zaman başarılı olurlar ve kısa zamanda yükselip CEO, CMO yada yönetici olma potansiyelini taşırlar. Patronların en sevdiği ve yanından ayrılmadığı kişiler yine bunlardır.

2) Servis şöförü yancıları:

-Ozan Tufan’da oynamıyor be abi

Bu tip kişiler servis şöförünün yan koltuğunu mesken tutan, servis boyunca o konudan bu konuya atlayan, goygoycu tiplerdir. Futbol, siyaset, ilişkiler en sevdiği konular arasındadır. Çevirdikleri bitmek bilmez geyikleri ile, yol boyunca daracık koltuklarda skolyoz olma pahasına uyuma savaşı veren servis yolcularını bir türlü uyutmayan yine bunlardır. Bu tipler teknolojiye, son model cep telefonlarına ve arabalara meraklı, Fenerbahçeli tiplerdir. Düzenli bir hayatı vardır. Aynı iş yerinde çok uzun süre çalışanlarına ve girdiği işten emekli olarak çıkanlarına da rastlanır. Bunların arasında şöförle muhabbeti ilerletip rakı masası kuranlara da sık sık rastlanır.

3) Halı saha maçı organizatörleri:

Bir şirketin en büyük sosyalleşme araçlarından bir tanesi halı saha maçlarıdır. Bu organizasyonların başını çeken kişiler genellikle geçmişinde bir şekilde amatör olarak futbol oynamış ya da futbola çok önem veren kişilerdir. Onlar için bu tarz maçlar sosyalleşmeden daha çok, ciddiye alınması gereken olaylardan birisidir. Saha seçme, maç parası toplama, kadro oluşturma, maçlarda taktik verme gibi tüm organizasyonu yine bu tipler  yapar. Maç başlamadan önce saatlerce açma germe egzersizleri yapanlar yine onlardır.

Bu maçlar, maçın oynanacağı gün şirket içinde bitmek bilmez bir mail trafiğine neden olurlar. Sürekli CC lenen bu maillerde atışmalar, kızdırmalar, eski maçlara göndermeler yapılır. Bu maçlarda dostluklar pekişir, muhabbetler harlanır . Bazı maçlarda takımlara özel forma yapıldığına da sık sık rastlanmıştır.

4) Osruruktan nem kapan gerginler:

ofis ortamı

Elektrik yayan işyeri gergini ve klima sorunu

İş yerlerinin olmazsa olmaz tiplerindendir. Bu insanların bitmek bilmeyen iç huzursuzluğunun ardından neden bir türlü tespit edilememiştir. Bu tarz tipler için gerginlik yaratacak neden bulmak, çölde kum tanesi bulmak kadar kolaydır. İş yerlerindeki bitmek bilmez klima savaşlarının en büyük failleri yine onlardır. Kışın dondurucu soğukta pişiyorum diye, yazın bunaltıcı sıcakta hasta ediyor bahanesi ile klimaları kapattıran yine onlardır.

Klimanın dışında karşı masa komşusu ile ayak uzatma kavgası en sevdiği konular arasındadır. Önce küçük ayak itişmeleri ile başlayan gerginlik , tekmeleşmeye ve saç saça baş başa kavgaya kadar uzanan sonuçlara kadar varabilir.

5) Maille abuk sabuk capsler yollayanlar:

İş yeri arkadaşlarının Facebook profilinden aldığı fotoğraflara paintle boktan kolajlar yapan yine onlardır. Bu tiplerin kendisine özel mizah tarzı ve bitmek bilmez mail yollama tutkusunun ardındaki itki bir türlü çözülememiştir.

6) işyerine spor çanta ile gelen vücutçular:
vucut copy

Bu tipler hayatının 3/2 lik bölümünü spor salonunda geçiren tiplerdir. İşyerlerine spor çanta ile gelir ve dengeli beslenmeye özen gösterirler. İşyerindeki diğer kişileri vücut geliştirmenin faziletlerinden bahsedip ikna etmeye çalışırlar. Bunların arasında evden yanında kendi yemeğini getirenlerenlerine de sık sık rastlanır.

7) Aşırı özgüvenliler:

Aşırı özgüveninin nedeni bir türlü çözülemeyen iş yeri çalışanıdır. Bu tipler iş başvurusu sırasında bekleme zamanı uzadığı zaman, halı saha maçım var bahanesi ile görüşmeden ayrılabilecek kadar geniş insanlarıdır. Bunlar olur olmadık yerde, sürekli fıkra anlatıp yiıh…! yiıh…! diye gülerler. İdolleri Cem Yılmaz’dır. Çalışmayı sevmezler. Sürekli youtube’da komik ve ilginç videolar seyrederler. Patronun odasına kapıyı çalmadan çat kapı girip, muhabbet eden versiyonları da mevcuttur.

 

 

 

 

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir