Kansere mucize çözüm: Zemzem suyu

Kansere mucize çözüm: Zemzem suyu

İrlanda’da yapılan son bilimsel araştırmalarda, zemzem suyunun tümor hücrelerini yıkıma uğratarak kanseri gerilettiği belirlendi.

Asrın hastalığı kanserde önemli ilerlemeler kaydedildi. Dublin Tıbbi Onkoloji Bölümü’nün orta dereceli kanser hastaları üzerinde yaptığı deneyde, 8 kanserli hastaya, 2 ay boyunca günde 3 gr zemzem suyu verildi, 2 ay sonunda kanserli hastaların 5’inin tümörlerinde küçülme kaydedildi.

NASIL İYİLEŞTİRİYOR?

Zemzem suyunun içinde kristalize halde bulunan bir bileşik, kanserli tümörleri aktifleştiren COX-78 enzimlerini bastırarak, tümörün adeta kamikaze gibi intihar etmesini sağlıyor. Dr. Johnston Lonsdale ortaya çıkan sonuçlarla ilgili şunları söyledi: “Zemzem suyunun iyileştirici özelliği olduğunu duymuştum ama çok ciddiye almamıştım. Ortaya çıkan sonuçlar bilim adına hayranlık verici. Kanserle savaşta önemli bir eşikte olabiliriz, çalışmaların mutlak surette ilerletilmesi gerekli” dedi.

bilimBu ayki Scientific Amerika dergisinde, araştırma ile ilgili bir makale yayınlandı. Makalede sadece Arabistan çöllerinin tabanında çökelmiş bir halde bulunan bazı moleküllerin, zemzemin içindeki bileşiklerle biyokimyasal tepkimeye girerek, yararlı bileşikler ürettiği belirtildi.

Bilim insanları şimdi zemzemdeki bileşikleri laboratuvarda kimyasal yoldan üretmenin ve bu bileşiklerin kemoterapi ilaçlarıyla beraber verilmesi için harekete geçerken, bazı ilaç şirketleri de zemzem haplarını piyasaya sürmek için FDA’dan onay alma yarışına girmiş bir durumda.

Daily Science
12.05.2015

Kirpi sağlık

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir