Mısır’da yeni keşfedilen hiyeroglifler bilim dünyasında şaşkınlık yarattı

Mısır’da yeni keşfedilen hiyeroglifler bilim dünyasında şaşkınlık yarattı

İngiliz arkeologlarının Sakkara kentinde ortaya yeni ortaya çıkarttığı hiyerogrifler, piramitlerin yapımı ile ilgili spekülasyonları yeni bir boyuta taşıyacak.

Mısır’da 7 seneye yakın arekolojik kazı yürüten İngiliz arkeologları, Kahire’nin 19 kilometre güneyindeki Sakkara kentinde yaklaşık 4.300 yıllık yeni bir piramit keşfettiler.

Ortaya çıkartılan piramidin duvarlarındaki hiyeroglifleri inceleyen İngiliz arkeologlar, piramidin duvarına yapılmış hiyerogliflerde UFO’ya benzeyen bir araçla beraber, uzaylıya andıran bir figür buldular.

HİYEROGLİFLERDE İŞARETLER UZAYLI VE UFO’YA BENZİYOR

Mısır’ın en eski başkenti Memphis’te hüküm süren kralların gömülü olduğu mezarlık alanının bulunduğu Sakkara’daki kazı alanında çalışmayı sürdüren ekibin başında yer alan İngiliz arkeolog İan Heart, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, piramidin duvarlarındaki hiyerogliflerde yer alan işaretlerin tartışmaya yer bırakmayacak bir biçimde UFO’ya ve uzaylıya benzediğini ifade etti.

Elde edilen sonucu “hayranlık verici” olarak nitelendiren Heart, ortaya çıkartılan hiyerogliflerdeki işaretlerin, piramitlerin yapımı ile ilgili oluşan soru işaretlerini ortadan kaldırabileceğini ifade etti.

Eski Krallık döneminde 6’ncı hanedanın kurucusu olan Kral Teti’nin annesi Kraliçe Sesheshet’e ait olduğu belirtilen piramitlerdeki ortaya çıkartılan hiyeroglifler, Mısır basınının ve bir çok Avrupa basınının da gündemindeydi. Konuyu bir çok prestijli bilim dergisi de kapağına taşıdı.

 

Kirpi Bilim-Teknoloji

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir