Üst akıl yakalandı

Üst akıl yakalandı

Türkiye’yi karıştırmaya çalışan üst akıl başarılı bir operasyon sonucu yakalandı.

Alınan bir ihbarı değerlendiren terörle mücadele şubesi, İstanbul Yeniköy’deki bir yalıya baskın düzenledi.

Evin çevresini saran Terörle mücadele ekiplerinin yalıya yaptığı baskın sırasında, evin arka çıkışından kaçmaya çalışan E.M’yi kıskıvrak yakalandı. E.M’nin Üst akol olduğunu itirf ettiği ve terörle mücadele ekiplerine gösterdiği yerde, evin içerisine ustaca gizlenmiş, kütüphaneden girişi olan özel tasarlanmış büyük bir gizli oda ortaya çıkarıldı.

ÜZERİ İŞARETLENMİŞ TÜRKİYE HARİTASI, KROKİLER VE NOTLAR ÇIKTI

Baskın sırasında ele geçirilen Türkiye haritası

Terörle mücadele ekiplerinin evin içerisine ustaca gizlenmiş odada yaptığı aramada krokiler, üzeri işaretlenmiş Türkiye’yi 4 parçaya ayıran Türkiye haritası, üst akılla ilgili yayınlanan gazete küpürleri, gazetelerin ve televizyonların adresleri, farklı kimlikler adına düzenlenmiş sahte pasaportlar, yüklü miktarda döviz ve glock marka silah ele geçirildi.

 VİLLAYI KARARGAH OLARAK KULLANMIŞ

Vatan caddesi Terörle Mücadele’ye götürülen Üstakıl E.M ‘nin yapılan ilk sorgusunda kendisine yönelik suçlamaları kabul ettiğini ve Yeniköy’deki villayı karargah olarak kullandığını itiraf ettiği öğrenildi. Polis sorgusunda hücre tipi karmaşık bir örgütlenme modeli kurduğunu itiraf ettiği Üstakıl’ın bağlantılı olduğu diğer kişileri ve örgütleri araştırıyor.

GEZİ’DE PARMAĞI YOKMUŞ

Sorguda, E.M’nin Gezi ayaklanmasında rolünün olmadığı ve böylesine büyük bir ayaklanmayı kendisininin de beklemediğini itiraf ettiği, sadece parka adamlarını yolladığını itiraf ettiği öğrenildi.

Üstakılın kullandığı ve incelemek üzerine şubeye götürülen bilgisayarın hard diskini inceleyen Terörle Mücadele Ekipleri’nin, E.M’nin bir çok siyasi örgüt, gazetecilerle yaptığı yazışmalar ve verdiği talimatlar ele geçirdi.

Üstakıl E.M’nin sorgulaması sürerken, TME’nin üst akılın özellikle Amerika ve İsrail ile olan bağlantılarının tespiti üzerinde durulduğu öğrenildi.

Kirpi Güncel

 

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir