Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, tatil için Yunanistan’ı seçenlere teşekkür etti

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, tatil için Yunanistan’ı seçenlere teşekkür etti

Thassos’daki yapımı tamamlanan dev aquaparkın açılışında konuşan Yunanistan Başbakanı Çipras’ın konuşmasının büyük bir bölümünü bu sene Türkiye’den Yunanistan’a gelen tatilcilere ayırması, tatilciler tarafından hoş bir jest olarak yorumlandı. Geçtiğimiz ay ülkelerine gelen turistlerin %76’sını Türkiye’den gelenlerin oluşturduğunu belirten Çipras’ın tatil için ülkesini seçen Türkiyeli tatilcilere teşekkür etmesi, Yunan basını tarafından takdir edildi.

ZOR GÜNLERİ DAYANIŞMAYLA AŞACAĞIZ

Dev aquapark için düzenlenen törende konuşan Çipras, ülkenin içinde bulunduğu zor günleri dayanışmayla aşacaklarına inandığını ifade etti. Çipras, Thassos’da bundan sonra faaliyet gösterecek dev aquapark işletmecilerden, hizmetlerine aynı kalitede devam etmelerini rica etti.

BİZDEKİ ENFES KALAMARI VE GÜLER YÜZLÜ HİZMETİ HİÇ BİR YERDE BULAMAZLAR

Dış Haberler muhabirinin, Türkiye’deki tatillerin pahalı olduğu ile ilgili tartışmaları hatırlatması üzerine gülümseyen Çipras, şunları ifade etti: “Açıkçası komşumuzda böyle bir tartışma çıkmasını istemezdik. Şu an dünyada hepimiz turistiz. Biz de Alaçatı’ya da gitmeleri yerine Halkidiki, Thassos, Mykonos, Santorini, Samos, Girit, Milos, Paros, Zakyntos, Korfu, Lefkas, Mora, Attika, İyonya, Patmos, Kos’a da gelmelerini isteriz. Çünkü bizdeki enfes kalamarı ahtapotu ve güler yüzlü hizmeti bu kadar ucuz fiyata hiçbir yerde bulamazlar.”

Daha sonra açılışını yaptığı devasa aquapark’a gelen Çipras’ın Türk tatilcilerle sohbet edip uzo içmesi büyük takdir topladı.

Kirpi Dış Haberler

Bu haberler de ilginizi çekebilir